Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Otakar 2 Přemysl

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Otakar 2 Přemysl
 
Osobnost:
Datum vložení: 5.1.2022

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Přemysl Otakar II.Přemysl Otakar II., řečený král železný a zlatý, se narodil nejspíše v roce 1233 a umřel 1287 ve věku 44 nebo 45 let. Byl pátý český král. Narodil se jako druhorozený syn krále Václava 2 a jeho manželky Kunhuty Štaufské. Narodil se jako druhý, proto neměl nárok na královskou korunu. Proto otec rozhodl, že se stane knězem. Ale jeho starší bratr zemřel a poté i jeho otec. Stal se proto Králem. Byl velice výborný politik, a sňatkem rozšířil české území až k Jaderskému moři. V 19 letech se oženil s 50 letou vdovou z rodu rakouských vévodů, a proto měl nárok na vládu v Rakousku. Také nechal opevnit hradbami dvůr Králové nad Labem.Zajímavost: Tento Přemyslovec je nazýván „ železný a zlatý“ železný je pro své vojenské úspěchy a Zlatý je proto, že patřil k nejbohatším panovníkům.


Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info