Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Červený a černý

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Červený a černý
 
Autor: Stendhal
Název díla: Červený a černý
Datum vložení: 16.4.2006
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh člověka z řemeslnické rodiny Juliana Sorela. Julian neníl spokojený se svým postavením ve společnosti, snaží se vyniknout. Chová velký obdiv Napoleonovy. Po jeho porážce vstupuje do kněžského semináře. Stane se vychovatelem synů pana de Renal, což byl jeden z nejbohatších pánu ve městě. Julian je velmi schopný, ale postupem času se zamiluje do ženy pana de Renal. Po prozrazení jejich lásky, Julian odchází pryč. Dostává se do vysoké pařížské společnosti, stane se tajemníkem markýze de la Mole. Seznamuje se s markýzovu dcerou Matyldou. Jejich láska má být zpečetěna svatbou. Dostává dopis od paní de Renal, která se mu snaží překazit kariéru. Pokusí se paní de Renal zastřelit. Za tento čin je odsouzen k trestu smrti. Matylda se snaží zajistit svobodu pro Juliana, ale marně, nakonec je popraven.

Román ukazuje rozpor ctižádostivého hrdiny mezi vojenskou kariérou a duchovní. Proto ten název, barva kněžské sutany proti barvě francouzské uniformy.


Hodnocení: (hodnotilo 59 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Červený a černý Stendhal 809 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info