Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Předtucha

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Předtucha
 
Autor: Marie Pujmanová
Název díla: Předtucha
Datum vložení: 12.3.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Knížka vypráví příběh patnáctileté Jarmily, která prožívá svou první lásku ke kamarádovi Toufarovi. Rodiče Jarmily jsou dost přísní a to je také důvod, proč se Toufar Jarmile často posmívá. Jednou její rodiče odjedou na kongres do Malory a doma zůstává Jarmila společně se svými bratry, Václavem a Ivanem, a starou služkou Cilkou. Odjezd rodičů každý prožívá jinak. Bratři jsou trochu smutní, kdežto Jarmila je ráda a využívá této příležitosti k tomu, že odchází se sousedkou do tanečních. Jde tam převážně proto, aby se setkala s Toufarem. Je zklamaná, Toufar zde není. Odchází domů a Toufara potkává. Domluví si spolu schůzku, ale nakonec se nesejdou. Při cestě Jarmila zaslechne z rozhlasu zprávu o železničním neštěstí na trati Jasna-Malora. Místo za Toufarem se vrací domů a prožívá neklidnou noc. Všichni jsou smutní a bezradní a nemohou se dočkat rána. Ráno se jejich obavy a strach rozplynou, protože přichází telegram od rodičů, že jsou zdrávi. Jarmila má velkou radost, a tak ji ani moc nevadí, když se rozchází s ToufaremHodnocení: (hodnotilo 94 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info