Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Obsluhoval jsem anglického krále

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Obsluhoval jsem anglického krále
 
Název díla: Obsluhoval jsem anglického krále
Datum vložení: 10.4.2005
Referát vložil: RG

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj se odehrává v období kolem druhé světové války. Hlavní postavou je malý číšník Jan Dítě, který pracuje v několika hotelích a postupně se propracovává . Na začátku není v knize vůbec zmíněno jeho jméno. Začíná jako pikolík v hotelu Zlatá Praha. Veškeré peníze, které zde vydělá utrácí ve veřejném domě „U Rajských“. Erotické scény Hrabal barvitě popisuje. Ze Zlaté Prahy se dostane do hotelu Tichota, kde se setká s lidumilným vrchním Zdeňkem, který se po únorovém převratu stane významným politikem. Poté přichází do slavného pražského hotelu Paříž. V obou hotelích zažije zajímavé věci a obsluhuje i Habešského císaře. Později se seznámí s Němkou Lízou a začne sympatizovat s okupanty. Kvůli tomu, aby se s Lízou mohl oženit, se dokonce nechá poněmčit. Narodí se jim dementní synek Sigfried. Ten nakonec zemře ve válce pod sutinami domu. Od Lízy dostane kufřík s cennými známkami, které po válce prodá, koupí si za ně lom a postaví v něm hotel. Ten prosperuje a vydělá mu milióny. Stává se z něj vážený a uznávaný člověk. Po únoru 1948 mu hotel vezmou a umístí ho do tábora s ostatními bývalými boháči. Potká se tady i s ostatními hoteliéry, kteří jím však opovrhují. V závěru knihy pracuje jako cestář v horách, odkud je poslán do vězení. Zde uvažuje o svém životě.

Životopis spisovatele: Bohumil Hrabal
Hodnocení: (hodnotilo 116 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Obsluhoval jsem anglického krále Hrabal, Bohumil 538 slov
Obsluhoval jsem anglického krále Hrabal, Bohumil 1337 slov
Obsluhoval jsem anglického krále Hrabal, Bohumil 579 slov
Obsluhoval jsem anglického krále Hrabal, Bohumil 814 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info