Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bígl hledá kamarádku

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bígl hledá kamarádku
 
Autor: Lucy Danielsová
Název díla: Bígl hledá kamarádku
Datum vložení: 28.10.2007
Referát vložil: Lucka Rosypálková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Školačka Mandy a její kamarád James mají opět starosti. Jedna z koček, které mají Mandini rodiče na starost (vlastní veterinární kliniku), se narodí 4 koťátka, ale kočičí máma jedno, to nejslabší odmítne. Je to holčička a na přežití má opravdu malou šanci. A jako by toho nebylo na starost dosti, Geraldině kamarádce Mandiny rodiny onemocní kočka Marta nemocí FIV a její život visí na vlásku. Smutná z toho není jenom Geraldina a Mandy s Jamesem, ale i Geraldinin pejsek Robík. Byli s Martou velcí kamarádi, spávali spolu v jednom pelíšku, hráli si spolu a teď je má Marta opustit? Té však už není pomoci a za pár dnů nemoci podlehne. Geraldina je z toho velice smutná, ale Robík ještě víc. Přestává jíst a jenom leží a nic do něho není. Geraldina má strach, že přijde i o něho a tak se jednoho dne vypraví do veterinární stanice Mandiných rodičů a i když ji Mandy i její maminka ujišťují, že je Robík v pořádku, je celá nesvá. Mandy napadne, že by se o malé koťátko odvržené maminkou mohla starat Geraldina, ale ta takovýto nápad odmítá. Ale o pár dnů později svůj názor změní a kotě si vezme. Zdá se, že kotě je na tom lépe a že šťastně vyroste i bez mámina mléka, i když zatím musí pobývat v inkubátoru. O dva dny později se Mandy s Jamesem jedou kouknout na Robíka a na malé koťátko. To, co uvidí, když ukážou kočičí slečnu Robíkovi, je překvapí. Robík se začne o kočičku starat jako by byla jeho děťátkem a vrátí se mu chuť do života. A nejenom mu. Geraldina bude taky šťastná, protože bude mít zase svého starého Robíka a malou Andělku.

Hodnocení: (hodnotilo 139 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info