Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Český snář

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Český snář
 
Autor: Ludvík Vaculík
Název díla: Český snář
Datum vložení: 29.5.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Toto dílo je považováno za vrchol tvorby.

Formou deníku je zde zaznamenáno období patnácti měsíců od ledna 1979 do dubna 1980. V těchto měsících autor prožil životní a tvůrčí krizi. Zapisuje co viděl, co slyšel, co se mu zdálo, píše o soukromém životě, o přátelích a o atmosféře tehdejší doby.
Líčí zde svůj podíl na realizaci samizdatové edice Petlice, v níž vycházela díla umlčovaných spisovatelů. Popisuje praktiky policejního sledování, průběhy výslechů. Seznamuje nás s řadou významných osobností, s níž se autor stýkal, např. s Ivanem Klímou, Evou Kantůrkovou, Petrem Pikhartem, Karlem Kosíkem aj.

Hodnocení: (hodnotilo 42 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info