Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Španělsko

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Zeměpis > Státy > Španělsko
 
Titulek: Španělsko
Datum vložení: 10.6.2008
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Španělsko
- leží na pyrenejském poloostrově a sousedí s Portugalskem, Francií, Anndorou a Gibraltarem

Rozloha:504 780 km2

Počet obyvatel:42 700 000

Hlavní město: Madrid

Další města Španělska např. Barcelona, Valencia, Sevilla, Malaga. Nejvyšší hora je Pico de Teide 3 718 m a Mulhacén 3 478 m. Významné řeky jsou Tejo 1 008 km, Ebro 909 km dále pak Duero 895 km a Guadiana 829 km. Hlavní skupiny národů jsou Španělé, Katalánci, Galicijci, Baskové. Úřední jazyky jsou španělština, katalánština, baskitčtina, galicijština. Náboženství - římští katolíci a muslimové. Španělsko má vyspělý průmysl, těžba nerostů, cestovní ruch, zemědělství.

Španělsko má vzhledem k rozloze několik různých podnebí, ale většinou se pyšní středomořským klimatem, který ovlivňují horké větry z africké Sahary a také četné severoatlantické vzdušné proudy. Pro sever Španělska je charakteristické větší vlhko. Zimy jsou mírné a deštivé a léta relativně chladná. Pro centrální a jižní oblasti je typické kontinentální klima s nečekaně studenou zimou a velmi horkými léty, kdy teploty běžně stoupají nad 35 °C. Srážky jsou tu velmi vzácné.
 

Hodnocení: (hodnotilo 125 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info