Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zvířata v Africe

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Přírodopis / Biologie > 306 > Zvířata v Africe
 
Titulek: Zvířata v Africe
Datum vložení: 16.2.2008
Referát vložil: plavecondra

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Slon africký
Slon africký je savec z řádu chobotnatců. Je to největší suchozemský savec, který dorůstá výšky až kolem 4 m v kohoutku a dosahuje hmotnosti až 7 t. Rekordní exemplář, zastřelený na počátku 20.století, vážil dokonce 12,24 tuny. Samec i samice mají kly, které rostou celý žvot. Obývají poměrně rozmanité prostředí. Sloni mají velmi dobrý čich a sluch.

ZEBRA
O vodorovné dopravní značce pojednává článek Přechod pro chodce!!
Zebra je označení pro jeden ze tří druhů kopytníků z rodu Equus, jejichž srst je charakteristicky bílo-černě pruhovaná („zebrovaná“). Všechny druhy zeber žijí v Africe a jsou typickým obyvatelem savan.

Stavba těla
Stavbou těla se zebry podobají primitivním druhům koní. Mají kratší nohy a větší hlavu, a nejsou tak dobrými sprintery jako ušlechtilá plemena domácích koní. Mohou běžet rychlostí až 55 km/h, ale jsou vytrvalejšími běžci než kůň.


Rozdělení zeber
Mezi zebrami jsou velké individuální rozdíly, popisuje se mnoho poddruhů a místních variet, proto i počet popsaných druhů prošel revizí. Tradičně se popisovaly čtyři druhy: zebra stepní,zebra horská ,zebra Grévyho (E. grevyi) a zebra kvaga ,Zebra kvaga byla vyhubena, v roce 1883 uhynul poslední jedinec. V poslední době se ale ukazuje, že zebra kvaga byla pouze poddruhem zebry stepní.

Hodnocení: (hodnotilo 51 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info