Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jean-Baptiste Poquelin Moliére

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Jean-Baptiste Poquelin Moliére
 
Osobnost: Moliére Jean-Baptiste Poquelin
Datum vložení: 2.2.2006
Referát vložil: Lucie Hánečková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Moliére, vlastním jménem Jean-Baptiste Poquelin, narozen roku 1622. Byl to nejvýznamější autor klasicistních komedií z největších autorů komedií vůbec, jeho dílo je živé dodnes, jeho hry se hrají stále. Celý život zasvětil divadlu -autor, herec, režisér, ředitel Královského divadla v Paříži. Na jevišti také zemřel v roce 1673.

Napsal 33 komedií, v nichž předváděl soudobou, pestrou mravní problematiku, jeho postavy jsou ztvárněním snad všech výrazných typů a tak dosahují nadčasové platnosti.
Náměty jeho her jsou různé, postavení ženy ve společnosti a v rodině, mravní cynismus feudálů, chorobná lakota, úsilnost, pokrytectví, přetvářka či snahy měšťanů po napodobování šlechty.

Hodnocení: (hodnotilo 208 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info