Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cicero Markus Tullius

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Cicero Markus Tullius
 
Osobnost: Cicero Markus Tullius
Datum vložení: 13.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
(nar. 3.1.106 v Arpinu a zavražděn 7.12.43.př.Kr.)
Byl největším řečníkem, politikem, spisovatelem a filozofem své doby.
Vystudoval v Římě u nejlepších právníků a řečníků a dále se zdokonaloval během svého dvouletého pobytu v Athénách a na Rodu.
Řečnickou a právnickou kariéru zahájil roku 81 př. Kr. K Jeho nejslavnějším řečem patří jeho žaloba L. Verra pro vydírání provincie Sicílie (r.70). V roce 76 začal svou politickou kariéru a roku 63 byl zvolen konzulem. Jako konzul pronesl spoustu mezi něž patřila i řeč proti Marku Antoniovi, tzv. Filipiky (44-43), jež mu vynesly smrt. Z Cicerových spisů se zachovalo 158 řečí, jeho teoretické spisy o řečnictví (O řečníku, Autobiografický Řečník), politicko-filozofické spisy (O státu, O zákonech, O povinnostech) a bohatá korespondence.Hodnocení: (hodnotilo 33 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info