Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Clavell James

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Clavell James
 
Osobnost: Clavell James
Datum vložení: 13.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
James Clavell se narodil v Austrálii jako Angličan. Za druhé světové války působyl jako důstojník královského dělostřelectva, byl zajat Japonci, strávil více než tři roky coby válečný zajatec v Číně. Po válce odešel do Hollywoodu, kde pracoval jako scénárista. Podstatnou složku jeho tvorby však tvoří knihy, které mu přinesly celosvětovou slávu. Snad nejznámější je román King Rat (Král Krysa), který se dočkal řady vydání v téměř všech světových jazycích i mnoha filmových a divadelních zpracování. Další tytuly jako např. Šógun, Tornádo a nepřímá pokračování Tchaj-pana, Vznešený dům, Gaidžin se těší neméně velké popularitě. J.C. bohužel v září 1994 zemřel.

Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info