Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Alice Cooper

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Alice Cooper
 
Osobnost: Cooper Alice
Datum vložení: 7.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V polovině 60. Let začal Vincent Furnier s obrovským nadšením poslouchat kapely jako jsou Rolling Stone nebo The Who,zamiloval se do hudby tak že začal zakládat kapely jako: EARWINGS, SPIDERS či NAZZ až se poslední usnesla na jméně ALICE COOPER – je otázka proč si vybral dívčí jméno ale v jednom rozhovoru řekl že to je jméno ducha které se mu při jedné seanci.

Právě na sklonku 60. Let došlo k zásadnímu přelomu – Název kapely se stal jménem frontmana nelze však hovořit o pouhém pseudonymu, z Alice Coopera skutečně vykrystalizoval určitý typ člověka – převlékal se na pódiu do různých hororových masek sám přiznává že jeko podklad posloužila postava FRANKENSTAINA – postava uměle stvořeného člověka, ošklivého tvora kterého nenávidí celý svět a on se chce ze žalu pomstít světu i svému stvořiteli.
Rockovou muziku obohatil především o hororové prvky které se předtím v hudbě nevyskytovaly.

V roce 71 se značně proslaví vydáním desky LOVE IT TO DEATH. V první polovině se začíná více proslavovat vydává totiž desky jako KILLER nebo SCHOOLS´OUT.

Od roku 73 začíná diváky na svých koncertech šokovat tím že si při písničce I LOVE THE DEATH sekne hlavu gilotinou nebo že uškrtí sestřičku která mu předtím vzala velkou injekcí krev z krku.

V roce 1975 se odďeluje od kapely jméno mu však ale zůstane.

V 80. Letech však začne propadat drogám a alkoholu a jeho nové nahrávky za moc nestojí.

Na sklonku 80. Let se pokusí o koncertní comeback a diváky šokuje divadlem kdy rozerve břicho ženské figuríny aby posléze vyňal panenku dítěte.

V roce 88 doplatí málem životem když se mu povede oběsit se při zkoušce na novou show.

Avšak v roce 1989 vychází nové album TRASH ve kterém s ním zpívá STEVEN TYLER z AEROSMITH a JON BON JOVI z BON JOVI. Titulní píseň POISON se stává hitem a Cooper okamžitě vylítne na špičku hudebních žebříčků.

V roce 91 vychází album hey stoopit, Alice Cooper nabral nový dech a do roku 2002 vydal ještě asi 5 alb.

Jeho poslední album je DRAGONTOWN kde je větší nádech Death metalu než na jeho předešlích albech.

Co bude dál ukáže čas, i když je už 53 let starý chce dál vydávat další desky.

Hodnocení: (hodnotilo 105 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info