Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Filipová Lenka

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Filipová Lenka
 
Osobnost: Filipová Lenka
Datum vložení: 10.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Je známá skladatelka,kytaristka a zpěvačka.
Narodila se 14.2.1954, vystudovala obor hry na kytaru na Pražské konzervatoři a mezi hudební akademií studovala i v Paříži. Po studiích působila jako hlasatelka v Českém rozhlase a pracovala i v divadle Semafor. Od roku 1984 měla svou vlastní skupinu DOMINO.
V roce 1993 se jí narodila dcera Lenka. Nyní je sólová zpěvačka s kytarou.
Nazpívala několik desek, např.: ZAMILOVANÁ a také CD Svět se zblázdnil s lidovými písněmi. A má ALBA které jí vyšly v roce: 1981 ZAMILOVANÁ, 1984 LENKA, 1986 ŘEKA ŽIVOTA, 1988 ČÁSTEČNÉ ZATMĚNI SRDCE, 1989 POHÁDKY S KYTAROU, 1997 SVĚT SE ZBLÁZDNIL, 1999 ZA VŠECHNO TO MŮŽE ČAS, 2003 TISÍC ZPŮSOBŮ JAK ZABÍT LÁSKUHodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info