Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bukowski Charles

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Bukowski Charles
 
Osobnost: Bukowski Charles
Datum vložení: 13.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ch.B. se narodil roku 16.8.1920 v Andernachu v Německu jako Heinrich Karl Bukowski, ale ve třech letech se kvůli zhroucení německé ekonomiky jeho rodina přestěhovala do USA, do Los Angeles, kterému zůstal věrný víc jak padesát let. Po příjezdu se z malého Heinricha stal američtější Henry. Dětství bylo velmi problematické, zejména vztah s otcem, který ho často bil. V roce 1936 nastoupil na vyšší střední školu, začal navštěvovat místní knihovnu, ale hlavně také místní bary a restaurační zařízení. Během svého života se aktivně věnoval pití piva, vína a podobného alkoholu, sázení na koňské dostihy a souložení se ženami. Kromě toho prošel velký kus Států a vystřídal spoustu zaměstnání před tím, než se stal alespoň trochu slavným coby spisovatel hlavně poezie, ale i povídek.
Časově sice patří ke generaci beatníků, ale ve skutečnosti s nimi neměl nic společného. Jeho přístup k životu a cíle byly zcela odlišné a do podvědomí veřejnosti se jako spisovatel výrazně zapsal až v osmdesátých letech.
U nás jeho dílo vydává nakladatelství Pragma, přičemž mezi přeloženými texty převládají povídky. Téměř všechny jeho básně, povídky i romány vycházejí ze skutečného života, autor se v nich ukrývá pod pseudonymem Henry Chinaski. Jeho asi nejslavnější kniha je Poštovní úřad, v které celé autobiografické. Popisuje zde období, kdy pracoval na poštovním úřadě. Dalším dílem je Hollywood, u nás velice známé. Nějaká další díla jsou například Paměti starého chlapáka, Ženy, Tvrdí hoši píšou básně a Všechny řitě světa i ta má. Bukowski začal být více znám až po promítání filmu Štamgast(Barfly), o kterém bohužel u nás není vidu ani slechu. Sám autor se podílel na scénáři.
Charles Bukowski zemřel 9.3.1994 v San Pedru v Kalifornii, krátce potom co dokončil svoji poslední novelu. Na to jaký vedl život, plný alkoholu i drog, žil poměrně dlouho 74 let.

Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info