Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Adolf Hitler

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Adolf Hitler
 
Osobnost: Hitler Adolf
Datum vložení: 12.2.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narozen: 20. 4. 1889 v 18:30 v Braunau na řece Innu
Zemřel: 30. 4. 1945 v Berlíně sebevraždou

Otec:
Alois Hitler +1903
V roce 1876 si změnil příjmení Schicklgruber na Hitler.
První manželství s Annou Glastlovou bylo bezdětné.
Druhé manželství s Františkou Matzelsbergerovou. Syn Alois (1882 - 1956), dcera Angela (1883 - 1949)
Třetí manželství s Klárou Pölzlovou, pět dětí. Tři děti záhy zemřely, syn Adolf (1889 - 1945), dcera Paula (1896 - 1960)

Matka:
Klára Pölzlová +1907

Sestra:
Paula (1896 - 1960)

Život a smrt:
Vůdce NSDAP Adolf Hitler vyhlásil v Mnichově národní revoluci a po vzoru italských fašistů plánoval pochod na Berlín. Pokus o puč se však nezdařil. Bavorská policie s použitím zbraní rozehnala shromáždění nacionálních socialistů vedených Hitlerem a bývalým generálem Erichem Ludendorffem v mnichové Feldherrnhalle. Ztroskotaly rovněž smělé plány nacionalistických kruhů na svržení vlády, připravované již od začátku září. Vládu měli převzít tři direktoři, vybavení diktátorskými plnými mocemi. V čele měl stát šéf vrchního velení Generál Hans von Seeckt. Už počátkem listopadu však začaly přípravy převratu váznout. 5 listopadu vyzval von Seeckt generálního státního komisaře Bavorska Gustava Rittera von Kahra, jenž chystal roztržku s Říší, aby okamžitě zastavil všechny připravované akce. Hitler zkřížil Kahrovy plány a provedl převrat sám. Převrat se však nezdařil. NSDAP byla po neúspěchu akce zakázána, Hitler uvězněn.

Vyznamenání:
Železný kříž II. třídy - prosinec 1914
Železný kříž I. třídy - srpen 1918Hodnocení: (hodnotilo 161 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Adolf Hitler Hitler, Adolf 1627 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info