Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Doctorow Edgar Lawrence

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Doctorow Edgar Lawrence
 
Osobnost: Doctorow Edgar Lawrence
Datum vložení: 15.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narodil se roku 1931 v New Yorku. Po studiích v Kenyon College a na Kolumbijské univerzitě pracoval jako nakladatelský redaktor. Poté se věnoval spisovatelské dráze. Jeho prvotina, “antiwestern” Vítejte do Těžkých Časů (1960), byla zfilmována s Henry Fondou v hlavní roli. Následovala “antiscience-fiction” Velký jako život (1964) a roku 1971 vyšel čtenářsky velmi úspěšný a umělecky nesporně přesvědčivý román Kniha Danielova volně čerpající z justiční vraždy manželů Rosenbergových, popravených v období mccarthismu za špionáž. V roce 1975 vychází Ragtime a roku 1980 se čtenářům představil ve svém zatím posledním díle z období třicátých let Potápličí jezero. Za zmínku stojí také divadelní hra Chvíle pro aperitiv z roku 1978. Ve svých dílech se snaží bořit žánrová a jiná klišé.Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info