Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Fromm Erich

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Fromm Erich
 
Osobnost: Fromm Erich
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Erich Fromm se narodil 23. března 1900 ve Frankfurtu nad Mohanem jako jediné dítě svých rodičů. Byl vychováván v ortodoxně židovské víře, která jej ovlivnila na celý život. Do dvacátých let se zajímal o tradice židovského učení a židovské učitele. Poté začal studovat ve Frankfurtu práva a pak přešel do Heidelbergu studovat sociologii, psychologii a filosofii. Studoval také u Sigmunda Freunda. Silně jej ovlivnili filosofové jako Aristoteles, Spinoza a také Marx. V té době také začíná publikovat. V roce 1922 končí studia disertační prací na téma židovský zákon pod vedením Alfreda Webra. Jeho slibně se začínající vědecká dráha byla na jistý čas přerušena nástupem fašismu k moci. Pro svůj židovský původ byl nucen emigrovat v roce 1933 do Spojených států. Zde působí jako profesor na univerzitách v New Yorku a Michiganu a jako vedoucí psycho analýzy na lékařské fakultě Národní univerzity v Mexiku. Je autorem děl jako Anatomie lidské destruktivity, Únik před svobodou, Zdravá společnost , Mít nebo být, Strach ze svobody a mnoha dalších. Mnohé z jeho děl byly přeloženy také do češtiny.

Hodnocení: (hodnotilo 24 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info