Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jilemnický Petr

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Jilemnický Petr
 
Osobnost: Jilemnický Petr
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jilemnický Peter, * 18. 3. 1901, † 19. 5. 1949, slovenský prozaik a novinář českého původu; učitel. Autor povídek experimentálního charakteru (Červená sedma), později se zaměřil na sociálněkritické romány baladického ladění (Víťazný pád), které představují nový typ vesnického románu v meziválečném období (Pole neorané, Kus cukru). V cyklu novel Kompas v nás se zabýval otázkami lidského štěstí, svobody a sociálního pokroku. V románu Kronika (česky Vítr se vrací) zobrazil lidské osudy v období Slovenského národního povstání.Hodnocení: (hodnotilo 18 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info