Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Eichmann Adolf

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Eichmann Adolf
 
Osobnost: Eichmann Adolf
Datum vložení: 19.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ačkoliv jeho uniformu nikdy nepotřísnila krev nevinných obětí, ačkoliv nikdy nezmáčkl spoušť, můžeme říci, že byl největším masovým vrahem všech dob. Dohlížel na to, aby vlaky do táborů smrti jezdily včas. Narodil se v německém Solingenu roku 1902. Vyrůstal ale v Rakousku. Jako malý rád poslouchal vyprávění vojáků, kteří sloužili v císařově armádě za 1.světové války. Jak se fašismu začalo dařit v Rakousku, začaly Eichmanna fascinovat vlajky a rétorika zaměřená proti Židům.Ve třicátých letech prodělal výcvik ve zbraních SS.

Na podzim roku 1939 vypukla válka. Polsko obsadila hitlerovská armáda. Začaly se tam dít opravdové hrůzy. V Polsku totiž žilo mnoho Židů. Proto tam vznikly první vyhlazovací tábory. Nebyly to zajatecké tábory. Byly to továrny na masové zabíjení lidských bytostí. Eichmann se stal šéfem nového oddělení IDIV. Nařídil, aby ve velkých městech, jako Varšava nebo Lodž, vznikla ghetta. Do nich Židy soustředil. Povolil experimenty s pojízdnými plynovými vozy. Ale nákladní auta, která sloužila jako pojízdné plynové komory, se ukázala jako málo výkonná a masové popravy zastřelením byly zase časově náročné, nákladné a traumatizující, proto Eichmann prosadil využití cyklonu B v plynových komorách Auschwitzu. Byly to obrovské místnosti, které vypadaly jako koupelny.

Na příjemném berlínském předměstí Wannsee, ve vile, která původně patřila prominentní židovské rodině, podepsali nacisté v roce 1942 svůj úplný a konečný pakt s ďáblem. Na konferenci přijel i Eichmann. Jednali pouze o jednom: O „konečném řešení židovské otázky v Evropě.“ Třetí říše se vydala na cestu největšího křižáckého tažení a masových vražd v dějinách. Chtěla Židy z celé Evropy nahnat do továren smrti a vyvraždit je, aniž by vzbudila podezření obětí nebo neutrálních zemí. Vyžadovalo to mistrovské plánování. Eichmann bez ustání cestoval po celé Evropě, sháněl vlaky, které potřeboval jako by pro zásobování fronty, ve skutečnosti však sváželi stále více „nepřátel říše“ do plynových komor.

Na konci války se podařilo Eichmannovi zmizet v chaosu, který zavládl říší, jež se hroutila. V dubnu 1945 podnikl s bandou fanatických kumpánů cestu do rakouských Tyrol.Jakmile přišli do hor, nařídili mu jeho kumpáni, aby odešel. Eichmann se tedy vydal osamělou horskou stezkou dolů do údolí. Všude visela odměna vypsaná na jeho hlavu. Dvakrát ho zajali američtí vojáci. Poprvé utekl z internačního tábora a podruhé tvrdil, že je poručík SS. Po třetí utekl do města Celle, kde se čtyři roky skrýval. Nějaký čas žil v Argentině. 11. května večer unesli Adolfa Eichmanna andělé pomsty z Mossadu.Ti ho odvezli do Izraele a postavili ho před soud. Přelíčení trvalo od 11. dubna do 14. srpna 1961.Eichmann při něm neprojevil žádnou lítost, zášť nebo hořkost. 1. prosince 1961 ho soud odsoudil k trestu smrti. Adolf Eichmann zemřel 31. května 1962.

Hodnocení: (hodnotilo 19 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info