Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Winter Zikmund

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Winter Zikmund
 
Osobnost: Winter Zikmund
Datum vložení: 22.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Historický spisovatel, umělec životního paradoxu a tragické ironie.

Narodil se 27.12.1846 na Starém Městě v Praze v rodině zvoníka. Vystudoval Akademické gymnázium a filozofickou fakultu. Po studiích působil jako středoškolský profesor historie v Pardubicích, v Rakovníku a v Praze. V Rakovníku se věnoval rakovnickému archív. Prašné prostředí archívů vyvolalo u něho krční nemoc, která mu později bránila pramennému studiu. Zemřel 12.6.1912 v bavorských lázních Reichenhall.

Inspirací pro jeho práci byly archívy. Je autorem povídky „Nezbedný bakalář“ z cyklu Starobylé obrázky z Rakovnicka (1886-88). V knize Pražské obrázky (1893) vystupují hrdinové z měšťanského prostředí. Zikmund Winter je autorem mnoha povídek a novel (např. Krátký jeho svět, V pasti, Vojačka, Rozina sebranec a další).

Zikmund Winter je autorem jediného románu Mistr Kampánus (1906-7), kde podává obsáhlý obraz poměru na Karlově univerzitě kolem roku 1620.

Hodnocení: (hodnotilo 20 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Winter Zikmund Winter, Zikmund 448 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info