Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Merle Robert

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Merle Robert
 
Osobnost: Merle Robert
Datum vložení: 23.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Robert Merle, zvaný také jako „varující optimista“, je francouzský romanopisec, autor filosofických a satiricko – realistických románů a reportáží, v nichž se zabýval otázkou lidské zrůdnosti, zla, fanatismu, společenského útlaku a hledáním jejich kořenů v lidské psychice a společenských podmínkách. Při nacistickém útoku ve Francii byl zajat a strávil několik let v koncentračním táboře, což ovlivnilo také jeho tvorbu. Je také nositelem Goncourtovy ceny.

Dílo:
Smrt je mým řemeslem, Ostrov, Až delfín promluví, Malevil
Typickým znakem jeho tvorby je využití vědeckofantastických poznatků, studia i osobních zážitků, čímž dosahuje neobyčejné věrohodnosti. Jeho romány jsou založeny na konkrétních současných faktech, která jsou však ve fantazii dovedena do možné budoucnosti.

Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info