Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Thomas Alva Edison

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Thomas Alva Edison
 
Osobnost: Edison Thomas Alva
Datum vložení: 7.5.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Thomas Alva Edison

*11. 2. 1847 Milano
+18. 10. 1931 New Jersey
19.-20. století, Američan

T. A. Edison ve dvanácti letech pracoval jako roznašeč novin. Dále pracoval jako novinář (od 14 let vydával týdeník) a telegrafní úředník. Při tom se zabýval mechanikou. Dále podnikal a byl průkopníkem všestranného využití el. Energie. Za svůj život Edison získal asi 1300 patentů.

Edisonův jev
V roce 1883 objevil tzv. Edisonův jev, kdy se ve vakuu šíří elektrický proud mezi dvěma dráty, které se vzájemně nedotýkají.

Edisonovi patenty
příklad vynálezů: dublexní telegraf, helikoptéra, žárovka, fonograf,el. lokomotiva, filmová kamera, promítací přístroj…Hodnocení: (hodnotilo 157 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Thomas Alva Edison Edison, Thomas Alva 1219 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info