Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Isaac Newton

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Isaac Newton
 
Osobnost: Newton Isaac
Datum vložení: 21.5.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Sir Isaac Newton
*4.leden 1643-+31,červenec 1727

Angliský matematik, fyzik a astronom, zakladatel klasické mechaniky, největší a nejvlivnější vědec, jaký kdy žil. Narodil se v Woolsthorpu. základní vzdělání získal na škole v Granthamu. V roce 1665 absolvoval studium na Univerzitě v Cambridgi. V letech 1665-1667 doma studoval podstatu světla, konstrukci dalekohledů a pohyb planet. Objevil, že světelné paprsky různých barev se lámou pod určitým úhlem, což ho přivedlo ke konstrukci čočkového dalekohledu. V roce 1684 vychází jeho práce o gravitaci de motu (O pohybu).

Newtonův gravitační zákon-platný pro všechna tělesa vesmíru.

Newtonův zákon setrvačnosti-Těleso setrvá v klidu nebo přímočarém rovnoměrném pohybu. Pokud není přinuceno púsobením jiné síly tento svůj pohybový stav změnit

Newtonův zákon síly-Zrychlení, jež uděluje určitá síla tělesu, je přímo úměrné působící síle a nepřímo úměrné jeho hmotnostiHodnocení: (hodnotilo 280 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Isaac Newton Newton, Isaac 447 slov
Isaac Newton Newton, Isaac 1210 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info