Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Milan Baroš

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Milan Baroš
 
Osobnost: Baroš Milan
Datum vložení: 30.5.2006
Referát vložil: Kateřina Matoušková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Datum narození: 28.10.1981
Místo narození: Vigantice, Česká republika
Znamení: štír

Milan Baroš se narodil 28. října 1981 ve Viganticích, „zázračné“ valašské vesnici. Malý Milan pak vyrůstal a žil v rodinném domku ve Viganticích odkaz se svými rodiči Radkou a Milanem, starší sestrou Renatou, babičkou, dědečkem a strýcem Zdeňkem. Jelikož v tamním fotbalovém klubu nebyla „přípravka“, nastupoval už od pěti let za žáky. Na trávník ho přivedl táta, který hrával fotbal závodně na regionální úrovni. Po pěti letech projevil o Milana zájem Rožnov pod Radhoštěm. Táta ale brzy poznal, že v mladém potomkovi je něco daleko víc. Sám hrál fotbal, stejně jako jeho bratr a jejich táta - Milanův dědeček. Bylo nade vše jasné, že Milan potřebuje odborné a kvalitní vedení, aby jeho talent propukl naplno. A tak se Milan Baroš v roce 1993 ve svých 12 letech poprvé představil na ostravských Bazalech.

Od mládí prošel snad všemi reprezentačními výběry. Svoji reprezentační premiéru si odbývá 25. září 1996 v Rakousku ve městečku Vitis. Jedná se o přátelský zápas reprezentačních "15". Svůj první gól v dresu se lvíčkem na prsou pak vstřelil 28. května 1997 v přátelském utkání "15" v Ostrožské Nové Vsi do maďarské sítě. V roce 2000 jde jeho kariéra maximálním tempem nahoru. Milan se v průběhu tohoto roku objevil hned ve třech reprezentačních výběrech! Jednadvacítce pomohl ke stříbrným medailím na mistrovství Evropy 2000, ve stejném roce se zúčastnil také olympijských her v Sydney. Největší příležitost však dostal na konci sezóny 2001. Poté, co čtyřmi góly pomohl Baníku k záchraně v nejvyšší soutěži, o jeho služby projevil zájem Liverpool FC.

Překážkou v odchodu se Barošovi stala přísná imigrační pravidla. K tomu, aby mohli hrát na Britských ostrovech, potřebují fotbalisté ze zemí mimo Evropskou unii odehrát aspoň 75 procent zápasů národního týmu své země v posledních dvou letech. Baroš však má pouze čtyřicet procent. Hráči ale mohou dostat výjimku a povolení získat, jako se to o pár měsíců dřív povedlo Patriku Bergerovi. Dvacetiletý fotbalista tedy podepsal pětiletou smlouvu a v Ostravě (klub dostal 3,2 miliónu liber, tedy zhruba 180 miliónů korun) a čekal, jak se situace vyvine.

Do města Beatles se odstěhoval v zimě téhož roku. Jeho trable však zdaleka neskončily a příčinou bylo další zákonné omezení. K zápasu anglické Premiér League mohou nastoupit za každý tým pouze tři cizinci ze zemí mimo Evropskou unii, zatímco Baroš byl v Liverpoolu již šestým. Proto na něj zbylo místo jen v rezervním týmu, zatímco na Anfield Road zářili jiní – Michael Owen, Emile Heskey, Nicolas Anelka….Osm měsíců vysedával Baroš na tribunách anglických stadiónů, dřel v rezervním týmu a čekal na svou velkou chvíli. Shodil pět kilo a naučil se základy angličtiny. Někdy ztrácel víru, ale trenér Houllier měl pro jeho výkony jen slova chvály. Dá se říci, že dlouhá přestávka Barošovi prospěla: na podzim 2002 dostal poprvé šanci v základu, dvěma brankami pokořil Bolton a byl vyhlášen hráčem zápasu. Pochybnosti odborníků, kteří odsuzovali liverpoolský nákup, se rázem rozplynuly.

V roce 2005 přestoupil do anglického klubu Aston Villa.Zde prožil svoji nejhorší sezónu svého života .Bylo to doprovázeno různými zraněními a neshody s trenéry.

Neotřesitelnou se stala jeho pozice v reprezentaci, kde vytvořil s Janem Kollerem základní útočnou formaci pro každý významnější zápas.Teď se Milan připravuje s celým týmem České reprezentace na nastávající MS světa v Německu,které začne 9.června.

Hodnocení: (hodnotilo 112 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info