Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Weiss Jan

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Weiss Jan
 
Osobnost: Weiss Jan
Datum vložení: 14.9.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jan Weiss - narodil se 18. dvětna 1892. Jeho dětství a gamnazijní léta jsou spojeny s Jilemnicí, jeho rodným podkrkonošským městem, a s východními Čechami. První světovou válku prožil na frontě a v zahateckém táboře. Po svém návratu do Prahy působil v ministerstvu veřejných prací.
Své první povídky otiskl v časopisech. Knižně vydává knihu Fantóm smíchu a zejnéna pak sbírky Barák smrti a Zrcadlo. Ve sbírce Barák smsrti se objevuje expresivita s otřenou realitou zajateckého tábora. V roce 1929 vadává knihu Dům o tisíci patrech. Tato kniha je autorovou nejvydávanější, dořkala se několika zahraničních edic a dokládá, jak byla Weissovou humanistickému ustrojení vzdálená a cizí spolčenost založená na penězích. V roce 1931 vydává knihu Bláznivý regiment. Tato povídka se vrací do let první světovéí války. O rok později publikuje psychologický příběh Škola zločinu. V době okupace Píše pohádkový příběh s názvem Přišel z hor, který se odehrává v podkrkonoší. Jan Weiss zemřel v roce 1972.Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info