Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Rommel Ervin

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Rommel Ervin
 
Osobnost: Rommel Ervin
Datum vložení: 16.11.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narozen v roce 1891. V roce 1910 vstoupil do armády a za 1. světové války dostal medaili za statečnost. Po válce zůstal v armádě a věnoval se psaní knih o válečných taktikách.
Po začátku války měl na starosti stráže Hitlerova hlavního stanu ve Východním Prusku a velel německé invazi do Francie. Po neúspěchu italských vojsk v severní Africe byl jmenován vrchním velitelem afrických sborů. Bojoval úspěšně až do roku 1942, kdy byl zastaven u El Alamejnu. Později sloužil jako velitel Atlantického valu na pobřeží severní Francie.
Byl nespokojen s Hitlerovým vedením a účastnil se spiknutí, jehož cílem bylo nacistického vůdce zabít. Roku 1944 bylo spiknutí odhaleno a Romelova účast prokázána.
Romel, který utrpěl ve svém vozu těžké zranění po útoku spojeneckého letectva, se otrávil, aby ochránil svou rodinu před soudem a popravou. Zemřel ve věku 52 let.

Hodnocení: (hodnotilo 69 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info