Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Morrell David

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Morrell David
 
Osobnost: Morrell David
Datum vložení: 9.1.2007
Referát vložil: Daniel Hromádko

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narozen(a): 24.4.1943, Kitchener, Kanada
Věk: 63 let
Krátký životopis
Byť doménou tohoto autora narozeného v roce 1943 v Kanadě nejsou hororová díla, pokud však do této oblasti vyjímečně zavítá, může se čtenář těšit na mimořádný čtenářský zážitek.
První krev je románovou prvotinou Davida Morrella. Podle knihy byl později natočen velmi úspěšný film se Sylvesterem Stallonem, který postavu vietnamského veterána Johna Ramba skutečně proslavil. Pro potřeby filmového scénáře byl původní příběh značně upraven, velkých změn doznala nejen postava šerifa Wilfreda Teasleho, který je v knize v podstatě kladnou postavou, ale samozřejmě také konec. Jakoby tvůrci filmu tušili, jak populárním hrdinou se Rambo stane, proto ho nechali přežít pro další pokračování.

Román vypráví o střetnutí dvou silných osobností - vietnamského veterána Johna Ramba a šerifa Willa Teasleho. Městečko Madison v Kentucky a jeho hornaté okolí se na krátkou dobu stává bojištěm, ve kterém Johna Ramba pronásledují šerifovi lidé, vojáci národní gardy i řada civilistů. A Rambo odpovídá na násilí násilím... Z trojice akčních dobrodružných příběhů je První krev jednoznačně nejrealističtější. Vedle akčních přestřelek nabízí i letmý pohled do duše vojáka, který se po návratu z války nedokázal přizpůsobit svému okolí.

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info