Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Paolini Christopher

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Paolini Christopher
 
Osobnost: Paolini Christopher
Datum vložení: 22.1.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tento autor se narodil 17. listopadu 1983.
Je autorem knihy Eragon, která velmi rychle předstihla na žebříčku bestsellerů Harryho Pottera.

V patnácti letech, po ukončení školy, se nechal inspirovat svou silnou nákloností k fikci, k vědeckofantastické literatuře a začal psát první díl z trilogie Eragon - sebe zprvu stylizoval do postavy hlavního hrdiny Eragona, ale jak se postupem času ubíral obsah knihy jiným směrem, od tohoto rozhodnutí upustil...
V únoru 2002 kniha vyšla v rodinném nakladatelství Paolini International LLC. Zanedlouho knihu objevil novinář a spisovatel Carl Hiaasen a doporučil ji svému vydavateli. Nakladatelství Alfred A. Knopf-Random House knihu vydalo v srpnu roku 2003 v podobě, která je předkládána české verzi.

V současné době spatřil světlo světa i druhý díl trilogie "Odkaz dračích jezdců", který nese název "Eldest" (Prvorozený).

Plánuje se i FILM!Hodnocení: (hodnotilo 93 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info