Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pavel Nedvěd

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Pavel Nedvěd
 
Osobnost: Pavel Nedvěd
Datum vložení: 19.2.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Pavel Nedvěd

Nejoceňovanější český fotbalista v historii. Ačkoliv nikdy nehrál na žádném mistrovství světa a loni přišel kvůli žluté kartě o druhou nejvyšší metu finále ligy mistrů, slaví fenomenální úspěch. Fotbalový ´´dějepisci´´ v něm spatřují nejvšestrannějšího hráče planety, do jeho rodiště v západočeské Skalné přijíždějí autokary italských turistů, majitel londýnského klubu Chelsea, ruský magnát Roman Abramovič, za něj aktuálně nabízí vedení turínského Juventusu 1,2 miliardy korun. Ze Sparty jej v roce 1996 vytáhl český trenér Zdeněk Zeman do římského Lazia. Do kroniky klubu se zapsal v roce 1999, kdy vstřelil vítězný gól ve finále Evropského Poháru vítězů poháru proti Realu Mallorca. Nedvěd v té době stále častěji promlouval o Bohu, modlil se v kabině i přímo na hřišti. Z domluveného křtu Nedvědových dětí papežem sešlo, když fotbalista přestoupil z Říma do Turína. Zde jeho sláva v současné době kulminuje, což potvrdilo významné místo v anketě časopisu France Football o nejlepšího fotbalistu Evropy s názvem Zlatý míč. Nedvědova kariéra doznala největší šrám při reprezentačních vystoupeních v období 2000 – 2002. Na předzápasové srazy přijížděl nemluvný a protivný, na hřišti běhal bez efektu jak šílenec a zbytečně fauloval. V rozhodujícím zápase na světový šampionát v roce 2002 se nechal vyloučit, česko zůstalo doma. Nedvěd má dvě děti a po skončení fotbalové kariéry se chce věnovat módnímu návrhářství.Hodnocení: (hodnotilo 39 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info