Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jan Welzl

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Jan Welzl
 
Osobnost: Jan Welzl
Datum vložení: 19.2.2007

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jan Welzl se narodil v Zábřeze na Moravě. Již od dětství si přál žít bez nařízení a příkazů. Přál si být volný a dělat si co chtěl. V dospělosti se vydal na pěší vandr a dostal se až do Janova, kde pracoval na lodi, odtud se dostal do Ameriky, později na dálný východ, Sibiř atd. Nakonec skončil na vysněných novosibiřských ostrovech. Stal se tam dokonce náčelníkem ESKYMÁKŮ.
Bohužel po 30-ti letech byl vyhoštěn a poslán do Hamburku. Potom se vrátil do Zábřeha a zde začal vysílat svě příběhy do rádiích a několik málo spisovatelů mu je napsalo.To už byl však v Americe, kde uvízl v kanadském DAWSONU a sen o dálném východu se zvolna rozplynul v dálce.

Mezitím měly jeho knihy velký úspěch, ale objevyly se také pochybnosti o pravdivosti Welzla.Bylo to však vyvráceno v roce 1958, kdy se našel na Dawsonském hřbitově jeho hrob (7 let po jeho smrti). Bohužel není známé datum úmrtí ani není sto procentní rok smrti....Hodnocení: (hodnotilo 140 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info