Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mrázková Daisy

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Mrázková Daisy
 
Osobnost: Mrázková Daisy
Datum vložení: 15.5.2007
Referát vložil: Daniela Kozáková

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Daisy Mrázková

Malířka a spisovatelka Daisy Mrázková se narodila 5.5.1923 v Praze. Jako výtvarnice se účastnila řady výstav - i spolu s manželem, malířem Jiřím Mrázkem. Daisy Mrázková je známá autorka knih pro děti, které sama ilustruje. Její knihy se svou fantazií, nadčasovostí a poetičností přirovnávají k Exupérymu Malému princi. Jsou určeny dětem, ale i dospělí v nich mohou nalézt velká moudra, a především jiný – laskavější pohled na svět.

Pro děti napsala:
Neplač, muchomůrko, Chlapeček a dálka, Byla jedna moucha, Haló, Jácíčku, Neposlušná Barborka, Můj medvěd Flóra, Auto z pralesa, Nádherné úterý, Kluk s míčem, Co by se stalo, kdyby…, Slon a mravenec.

Hodnocení: (hodnotilo 66 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info