Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

McKayova Hilary

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > McKayova Hilary
 
Osobnost: Mckayova Hilary
Datum vložení: 7.1.2008
Referát vložil: Rosenka

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vyrůstala v Lincolnshire jako nestarší ze čtyř sester, které své dětství proležely v knihách. Vystudovala nejprve botaniku a zoologii, pak se vrhla na angličtinu. V roce 1992 všem vytřela zrak, když hned za svůj první literární pokus Bezdomovci dostala cenu Guardianu. Následovali neméně skvělí Bezdomovci opět doma a Bezdomovci honí kluky. Od té doby napsala už celou řadu humoristických knížek pro děti a obdržela několik dalších ocenění. Největší úspěchy slaví série o sourozencích Cassonových, jejíž první díl Šafránčin anděl získal prestižní Whitbreadovu cenu za nejlepší dětskou knížku roku 2002 a třetí pokračování Permanentní Růža bylo nominováno na tutéž cenu za rok 2005. Hilary McKayová žije se svým mužem, učitelem matematiky, a dvěma dětmi, Jimem a Bellou, v Derbyshire.

Hodnocení: (hodnotilo 24 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info