Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Janáček Leoš

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Janáček Leoš
 
Osobnost: Janáček Leoš
Datum vložení: 26.2.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narodil se roku 1854-1928 v Hukvaldech nedaleko města Příbor. Základy hudebního vzdělání získal od svého otce, v 11 letech odešel do Brna, kde zpíval ve sboru augustiniánského kláštera. Roku 1881 založil Varhanickou školu v Brně. Byl zde ředitelem do roku 1919.
Janáček se proslavil svými operami např.: Její pastorkyna, Káta Kabanová, Příhody lišky Bystroušky. Významná jsou jeho díla pro orchestr - Lašské tance - Pilky a Symfonietta. Pro klavír složil cyklus Po zarostlém chodníčku.Hodnocení: (hodnotilo 130 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info