Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Blatný Ivan

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Blatný Ivan
 
Osobnost: Blatný Ivan
Datum vložení: 13.5.2008
Referát vložil: petan64

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Ivan Blatný 1919 - 1990 zemřel v Anglii, kde žil od emigrace v roce 1948 po vítězství komunistů u nás. Přiklonil se k poetice Skupiny 42 do které bezesporu patřil. Byl to český surrealistický básník, překladatel a autor veršů pro děti.
Po sbírkách ve válečné době, které jsou plné melidočnosti, impresionistického okouzlení a jemně odstíněných nálad např.: Paní jitřenka - 1940; Melancholické procházky - 1941; se v díle Tento večer - 1945 skutečnost básníkovi rozpadá do tříště záznámů jevů a hovorů. Připomíná to jakýsi tok událostí, sled okamžikůhodných básně.
Hedání přítomného času - 1947 se v této sbírce vrací ke své poetice z předchozího období, v níž převažují řetězce vjemů, a to především vizuálních. to tedy znamená, že jeho básně oscilující mezi verši a prózou, nabývají podoby jakéhosi mýtu. V zahraničí vychází další díla např.: Stará bydliště - 1979

Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Blatný Ivan Blatný, Ivan 1166 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info