Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Marshall Alan

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Marshall Alan
 
Osobnost: Marshall Alan
Datum vložení: 20.5.2008
Referát vložil: Pinx

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narodil se v Nooratu v Austrálii otci Williamu Bertrandu Marshallovi a matce Adameiře Henriettě Leister. Působil jako spisovatel, cestovatel, publicista a také se dobře vyznal v lidovém umění. Po nemoci obrně r. 1908 muset chodit o berlích. Na začátku 20.let napsal první povídku. Zadařilo se mu - po ceně za nejlepší povídku " A little son" a několika dalších povídkách vyšel r. 1955 životopisný román "Už zase skáču přes kaluže". Prostřednictvím této knihy se seznámil s Boženou Foltýnovou, se kterou si pak dlouho dopisoval. Po letch korespondence Marshall dokonce zavítal d oPrahy, aby ji navštívil. Po návratu napsal další povídky. Dvě z nich věnoval Boženě Foltýnové. Za svůj život dostal spostu řádů, ocenění. V Nooratu má dokonce svoji pamětní desku. Myslím, že si zaslouží obdiv mnoha lidí.

Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info