Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Šustala Ignác

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Šustala Ignác
 
Osobnost: Šustala Ignác
Datum vložení: 11.6.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narozen: 7.12 1822 v Kopřivnici
Zemřel: 1891 ve Vídni

Zakladatel továrny na kočáry se narodil na dědičném fojství v Kopřivnici. Už jako malý chlapec projevoval nemalý zájem o kočáry a bryčky. Proto roku 1836 nastupuje do učení k mistru Janu Kudlíkovi v Koloredově u Místku, kde se vyučil sedlářskému, kolářskému a lakýrnickému řemeslu. Jako tovaryš začíná na Hukvaldech u sedlářského mistra Josefa Svitáka. V Kopřivnici roku 1850 vybudoval vlastní dílnu. Následovala mnohá ocenění a zlaté medaile a brzy bylo založeno množstvi filiálek po celé střední Evropě. Vlivem napojení Kopřivnice na železniční dráhu začína roku 1882 Ignác Šustala vyrábět také železniční vagóny. V tomto roce vyjelo z továrny prvních 15 železničních vagónů. Zlomový okamžik nastává roku 1878, kdy umírá Šustalův společník Adolf Raška. Na jeho místo nastupují jeho dva synové Adolf a Jan.Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info