Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Rankin Robert

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Rankin Robert
 
Osobnost: Rankin Robert
Datum vložení: 11.6.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
*1949
Je to svérázný, britský autor žánru humoristické fantasy, prý své bestsellery píše rukou do školních sešitů. Ruku musí mít hbitou a obratnou a sešitů nepřeberně, neboť jeho představivost, jakož i jeho příběhy jsou povahy vulkanicky eruptivní, sršivé, lávoviště se rozléhající a navýsost ztřeštěné. V rozlehlém davu jeho postav a postaviček, jež mají nedolný zvyk přebíhat z knihy do knihy, se vedle sebe tísní velikáni historie, mimozemšťani, roboti, spisovatelé, vynálezci, lidičky všech věků a dob, guruové, čarodějnice, ďáblové, režiséři, jezinky ba dokonce i přidrzlá mluvící zelenina. V českém překladu byla dosud k mání trojice jeho knih:
Zahrada pozemských rozkoší
Armagedon jako muzikál
Přišli a sežrali nás aneb Armagedon II. Jako akční krvák
Nyní k nim přibyly i Fikané jezinky chiswické


Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info