Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Wilsonová Jacqueline

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Wilsonová Jacqueline
 
Osobnost: Wilsonová Jacqueline
Datum vložení: 27.2.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jacqueline Wilsonová se narodila 17. prosince 1945 v Bathu v Somersetu, ale téměř celý život a větší část dětství strávila v Kingstonu v hrabství Surrey nad Temží. Odmalička toužila stát se spisovatelkou a svůj první "román" napsala v devíti letech. Jak rostla, popsala postupně bezpočet sešitů.

Jako dospělá začala pracovat nejprve v jednom nakladatelství, pak strávila dva roky psaním článků do časopisů, až se z ní nakonec stala velice úspěšná spisovatelka. Od roku 1990 napsala Jacqueline Wilsonová spoustu knížek pro děti a mládež a získala nejvyšší bridský počet cen za dětskou literaturu
Hodnocení: (hodnotilo 26 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info