Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Dumas (starší) Alexandr

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Dumas (starší) Alexandr
 
Osobnost: Dumas Alexandre
Datum vložení: 27.2.2009
Referát vložil: Dendous

 

squareVClanku:
id='square-ir'
(1803-1870) byl jedním z nejslavnějším a nejoblíbenějších romantických spisovatelů Francie. Vynikal jako nedostižný vypravěč s nevyčerpatelnou fantazií, jako pisatel dobrodružných, historických příběhů i divadelních her. Přišel v mladém věku do Paříže a krátce byl ve službě pozdějšího krále Ludvíka Filipa. Jeho romány Tři mušketýři a Hrabě Monte Christo (oba vydané 1844) ho neslýchaně proslavily a čtou se s oblibou dodnes. Téměř všechny jeho romány byly přeloženy do češtiny. Dumas uvítal nadšeně revoluci 1848, v roce 1860 navštívil v Neapoli Garabaldiho a nabízel mu své služby. Zřídil v Paříži literární dílnu, v níž podle jeho návodu pro něj pracovali jiní, méně významní spisovatelé. Jeho spisovatelská plodnost byla tak úžasná, že často pracoval na šesti románech současně.

Hodnocení: (hodnotilo 36 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info