Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kisch Egon Erwin

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Kisch Egon Erwin
 
Osobnost: Kisch Egon Erwin
Datum vložení: 31.3.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
EGON ERWIN KISCH
(1885-1948)
E. E. Kisch, syn zámožného pražského židovského obchodníka, prošel složitým vývojem. Na přelomu století byl velice žádaný hlavně německými a českými novináři, ať už byla jejich výzva míněna obdivně, žádostivě, s touhou po nových objevech, či pouze pracovně. A Kisch, pražský němec a zuřivý reportér, se zásluhou svých reportáží stal světově proslulým. Jako reportér psal do berlínských a pražských (v německém jazyce vydávaným) novin a navíc byl dramaturgem jednoho berlínského divadla. Zúčastnil se 1. světové války, bojoval v Srbsku i v Rusku a válečné události zakončil ve Vídni. Po rozpadu Rakouska-Uherska vystupuje jako velitel vídeňských Rudých gard. Zaostalý Kisch se stává členem komunistické strany, která do dnes existuje i u nás i přesto, že je to silně levicová totalitní strana. Tento sobecký a protidemokratický spisovatel se v roce 1920 vrací do Prahy a Českou republiku zaplaví pozdějším a do dnes 18 procenty podporovaným totalitním komunistickým hnutím. V Praze ovlivňuje řadu lehkomyslných a naivních lidí,kteří věří v komunismus, a jeho články se objevují v Prager Tageblattu (německy psaný pražský deník). V Praze se zapojil do hnutí německých komunistů, kteří po pár letech svrhli demokratickou vládu a nastolili tu tvrdý totalitní režim, který i přes jeho konečnou prohru dodnes přežívá pro mé nepochopení. Naštěstí byly knihy E. E. Kische páleny v nacistickém Německu. I přes jeho naivitu v bolševismus psal nadále jednostranně zaměřené knihy. Po vpádu nacistů se cítil ohrožen jeho židovským původem a uprchl do Francie a potom do Mexika. Předtím jako novinář navštívil všechny kontinenty. Z Kischových cestopisných knih vynikl Americký ráj, Caři, popi a bolševici a přistání v Austrálii. E. E. Kisch věnoval i několik knih Praze. Tak např. Vojákem pražského nebo Pasák. Tento román vypráví o výbuchu kotle na parníku Františka Josefa I. , ke kterému došlo u Palackého mostu. K nejvýznamnějším knihám o Praze však patří tituly: Z pražských uliček a nocí, Pražská dobrodružství, převážně kriminální události jsou v Pražském pitavalu a v Tržišti senzací, které obsahují vzpomínky psané v exilu, když utekl před nacisty, protože prosazoval neracionální komunismus. Do rodného města se vrací v roce 1946. E. E. Kisch patří mezi neobjektivní a zaujaté spisovatele.Hodnocení: (hodnotilo 73 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info