Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Taclík Marek

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Taclík Marek
 
Osobnost: Taclík Marek
Datum vložení: 6.5.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Marek Taclík se narodil 9. května 1973 v Ústí nad Labem. Dětství prožil v Chlumci a gymnázium navštěvoval v Duchcově.

První kontakty s divadlem prožíval Marek Taclík jako kulisák v Činoherním studiu Ústí nad Labem a tehdy zatoužil stát se hercem. Po nedokončených studiích na DAMU zakotvil Marek Taclík v Celetné ulici, kde získal angažmá v činoherním souboru CD94 (hry Narozen 28. října, Tři mušketýři) a působil také u divadelního spolku Kašpar (hra Lišák).

Po organizačních změnách v souboru CD94 odešel Marek Taclík do pražského Činoherního klubu, kde ho můžeme vidět ve představeních Hrdina západu, Sexuální perverze v Chicagu, Osiřelý západ (Cena Alfréda Radoka za rok 2002, hra roku a činoherní inscenace roku), Gagarinova ulice a v mnohých jiných.

Marek Taclík hostoval i v dalších divadlech (Dejvické divadlo) a na přelomu milénia se začíná prosazovat i ve filmech (Zimní víla, Jedna ruka netleská, Grandhotel). K jeho koníčkům patří jízda na kole, na lyžích a fotbal.Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info