Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Depp Johnny

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Depp Johnny
 
Osobnost: Depp Johnny
Datum vložení: 6.5.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Johnny Depp se narodil 9. června 1963 v Owensboro ve státě Kentucky. Vyrůstal ale na Floridě, kam se jeho rodina přestěhovala, když mu bylo 7 let. Již v tomto útlém věku začal mít problémy s krádežemi a dokonce i drogami. Když mu bylo 15, rodiče se rozvedli a Johnny Depp dokonce opustil školu s vidinou, že se stane rockovou hvězdou. Vystřídal mnoho kapel, mimo jiné The Kids, kteří dokonce dělali předskokany Iggymu Popovi.

Johnny Depp se v roce 1983 oženil s Lori Anne Allison, která pracovala jako filmová maskérka. Tento svazek sice neměl dlouhého trvání, jen 2 roky, ale v jeho životě znamenal zlom. Díky Lori se Johnny Depp seznámil s Nicolasem Cagem, který pro něj prostřednictvím svého agenta zařídil roli ve filmu Noční můra z Elm street. Následovala menší role v oscarovém válečném dramatu Četa, ovšem slávu mu vynesla až role detektiva Tommy Hansona v seriálu Jump street 21.

V roce 1990 začal Johnny Depp spolupracovat s režisérem Timem Burtonem a hlavní role ve filmu Střihoruký Edward mu přinesla velký úspěch. Následující snímky si získaly velice pochvalné hodnocení od kritiky, zejména Arizona Dream (1991), Co žere Gilberta Grapea nebo Benny a Joon (oba 1993). S Burtonem natáčí Johnny Depp další snímek Ed Wood (1994) a o rok později hrál pod taktovkou Jima Jarmushe v nezávislém filmu Mrtvý muž (Deadman).

V roce 1997 zazářil Johnny Depp po boku Al Pacina ve filmu Donnie Brasco, v roce 1998 si ho vybral režisér Terry Gilliam do filmu Strach a hnus v Las Vegas (Fear and loathing in Las Vegas). O rok později se Johnny Depp objevil ve sci-f hororu Astronautova žena (The astrnauts wife) a rovněž v dalším Burtonově snímku Ospalá díra (Sleepy Hollow), kde skvěle ztvární postavu Ichaboda Cranea.

Johnny Depp dále účinkoval v detektivním hororu Z pekla, který se mimo jiné natáčel také v Praze, a také u kritiky nevalně přijatém Kdysi dávno v Mexiku. Velký zlom v kariéře nastal v roce 2003, když Johnny Depp přijal roli kapitána Jacka Sparrowa ve vysokorozpočtovém filmu Piráti z Karibiku. Díky tomuto snímku se z Johnnyho stává doslova megahvězda. Film měl obrovský úspěch a vynutil si další 2 pokračování. Kromě rolí v Pirátech z Karibiku zaujaly v poslední době zejména další snímky Tima Burtona: Karlík a továrna na čokoládu a Mrtvá nevěsta Tima Burtona, kde Depp propůjčil svůj hlas hlavní postavě.

Johnny Depp byl vždy idolem mnoha filmových fanynek. Mezi jeho románky vynikají ty s Winonou Ryder, Jennifer Gray a zejména Kate Moss.V současné době žije Johnny se zpěvačkou Vannessou Paradis, se kterou má dvě děti: Lily-Rose Melody a Jacka .Hodnocení: (hodnotilo 42 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info