Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bruce Willis

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Bruce Willis
 
Osobnost: Willis Bruce
Datum vložení: 6.5.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bruce Willis se narodil 19. března v Idar-Oberstein v Západním Německu. Jeho otec byl Američan, matka Němka. V roce 1957 odjel otec s celou svou rodinou zpět do Ameriky, konkrétně do Penns Grove ve státě New Jersey. Již na střední škole byl Bruce Willis členem dramatických kroužků.

Poté co dokončil střední školu, než by šel dál studovat, Bruce Willis se raději věnoval chovatelství ovcí na farmě v Alabamě. Když byl zabit jeho kolega, musel Willis tuto práci opustil a začal pracovat v barech a hrát na harmoniku. Také byl členem R&B kapely „Loose Goose“. Jednu dobu se Bruce Willis také živil jako hlídač chemické továrny. Brzy toho však nechal a přihlásil se do dramatického kurzu na Montclairské státní univerzitě. Začal obcházet konkurzy, natočil pár reklam, mimo jiné i na džíny Levis 501, a hrál v divadle.

Slavným se Bruce Willis stal po filmu Moonlighting, který natočil v roce 1985. V tomto filmu ztvárnil Willis postavu detektiva pracujícího v soukromé detektivní kanceláři. Pro úspěšnost na tento film navazoval i stejnojmenný seriál, za který Bruce Willis získal cenu Emmy.

V roce 1987 si Bruce Willis po boku Kim Bessinger zahrál ve filmu Schůzka na slepo. Dále přichází role Johna McClanea v sérii tří filmů Smrtonosná past 1, 2 a 3, díky nimž se zařadil mezi milionáře.

Mezi další úspěšné filmy Bruce Willise patří krimi Poslední skaut (1991), katastrofický film Armagedon (1998), sci-fi Pátý element (1997), černá komedie Smrt jí sluší (1992),
Šestý smysl, Dvanáct Opic nebo Pulp Fiction.

Dále se Bruce Willis objevil i ve válečných filmech Hartova válka nebo Slzy slunce. V roce 2005 si Bruce Willis zahrál ve filmovém zpracování jeho oblíbeného komixu Sin City, kde ztvárnil roli Johna Hartigana, který je policistou na konci kariéry a jeho posledním úkolem se stane zachránit jedenáctiletou dívkou Nancy před pomateným synem senátora.

Bruce Willis byl ženatý s herečkou Demi Moore a má s ní tři děti: Rumer Glenn (1989), Scout Laurie (1991) a Tallulah Belle (1994).Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info