Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Elie Wiesel

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Elie Wiesel
 
Osobnost: Elie Wiesel
Datum vložení: 3.6.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Elie Wiesel se narodil 30.září 1928 v Sighetu ležícím v dnešním Rumunsku. V mládí prošel koncentračním táborem Buchenwald, kde ztratil velkou část své rodiny. Po válce odjel do Francie, kde studoval na Sorbonně a poté se živil jako novinář.
V roce 1958 vydal svoji první knihu – Noc – novelu, která popisuje jeho zážitky a zkušenosti z koncentračního tábora.
Nyní vydal již přes 40 knih a je považován za židovského prozaika, esejistu, dramatika, filozofa, humanistu, politického aktivistu a náboženského myslitele.
V současnosti žije v USA a přednáší humanitní vědy na univerzitě v Bostonu.
V roce 1986 mu byla udělena Nobelova cena míru za dlouholetou aktivitu v boji na obranu lidských práv a za uměleckou tvorbu.
V roce 1987 založil, společně se svojí ženou Marion, Nadaci Elieho Wiesela pro humanitu (Elie Wiesel Foundation for Humanity).
Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info