Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Andersen Hans Christian

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Andersen Hans Christian
 
Osobnost: Andersen Hans Christian
Datum vložení: 11.10.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Narodil se 2. dubna 1805. Byl to dánský spisovatel, který proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů.
Na jaře roku 1872 Andersen spadl z postele a vážně se zranil. Nikdy už se úplně neuzdravil. Zemřel 4. srpna 1875 v domě zvaném Rolighed nedaleko Kodaně. Je pochován na hřbitově v Kodani. Jeho pohřeb, kterého se zúčastnil i král Christian IX, byl vyhlášen dnem národním smutku.


Mnohé z jeho 156 pohádek se staly již klasikou (Princezna na hrášku, Ošklivé káčátko, Císařův slavík, Císařovy nové šaty, Statečný cínový vojáček, Křesadlo a Malá mořská víla). Psal ovšem i verše a romány. Kromě světoznámých pohádek napsal také několik úspěšných románů, několik poměrně málo úspěšných básnických sbírek a divadelních her. Hans Christian Andersen vyšel z chudých poměrů. V 11 letech mu zemřel otec.

Hodnocení: (hodnotilo 156 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Andersen Hans Christian Andersen, Hans Christian 1239 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info