Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Humpolíčková Dominika

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Humpolíčková Dominika
 
Osobnost: Humpolíčková Dominika
Datum vložení: 3.11.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Životopis:

Václav (907 - 929/935), byl světec, jeden z patronů českých zemí, přemyslovský kníže, syn knížete Vratislava I. a kněžny Drahomíry. Sám Václav se ujímá moci patrně v roce 922. Vzniká bratrský konflikt mezi Václavem a jaho mladším bratrem Boleslavem, který vyvrcholí pozváním Václava na svěcení kostela do Boleslavi, kde je pak tento český kníže ráno 28.září 935 zavražděn. Hned na to Boleslav obsazuje se svojí družinou Pražský hrad a stává se knížetem - záhy dává převést Václavovi ostatky do nového chrámu SV.Víta na Pražském hradě.Hodnocení: (hodnotilo 3 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info