Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Strejčková Emilie

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Strejčková Emilie
 
Osobnost: Strejčková Emilie
Datum vložení: 30.11.2009
Referát vložil: kapka10

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Emilie Strejčková (1939-2009)
Mgr. Emilie Strejčková

Emilie Strejčková, se narodila v roce 1939, v Domažlicích. Po studiích na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, absolvovala studium na Přírodovědecké fakultě UK, v oboru ochrana přírody. Do roku 1975, pracovala jako učitelka, potom byla inspektorkou kultury pro ochranu přírody, v Praze 10. V té době, vytvořila systém regionální ekologické výchovy pro žáky základních škol, Prahy 10 a napomáhala k rozvoji, biologickému údolí Botiče a budování naučné stezky. S několika dalšími spolupracovníky se prosadila, vyhlášením prvních přírodních parků v Praze, původně nazývaných, oblasti klidu.

V roce 1993, se stala první pracovnicí Českého ekologického ústavu, zabývající se ekologickou výchovou. V tomto období, vytvořila první variantu návrhu Národního programu ekologické výchovy. Od října 1994, začala budovat Ekologické centrum hlavního města Prahy, v Toulcově dvoře. Jeho ředitelkou byla devět let. Od podzimu 2003, usilovala o založení ekologicky orientované mateřské školky, „Semínko“, která se stala součástí Ekocentra o rok později. Hlavním cílem centra, je včasné rozvíjení ekologické výchovy.

Dlouholetou snahou E. Strejčkové, je upozorňovat na narůstající problém odcizování dětí, přírodnímu prostředí a napomáhat k jeho řešení odborným přístupem.

Spolu s manželem RNDr. Jaromírem Strejčkem, prováděli přírodovědné průzkumy ohrožených a přírodně hodnotných lokalit.
Mgr. Emilie Strejčková, v neděli 8. března 2009, zesnula po dlouhé nemoci, ve věku 70 let zakladatelka Střediska ekologické výchovy hl. města Prahy Toulcův dvůr, která Toulcák z prachu a věnovala mu 15 let svého života.

Hodnocení: (hodnotilo 1 čtenář)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info