Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sandová George

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Sandová George
 
Osobnost: Sandová George
Datum vložení: 5.2.2010
Referát vložil: Andyred

 

squareVClanku:
id='square-ir'
George Sandová
Sandová pocházela ze šlechtického rodu. Roku 1822, se vdala za barona M. Casimira Dudevanta, se kterým měla dvě děti, Maurice a Solange. V roce 1835 se rozešli a Sandová si ponechala děti. Dávala přednost mužskému oblečení a stylu, při společnosti však samozřejmě nosila dámské oblečení.
G. Sandová se také stala známá svým sexuálním životem, který je take pro pár lidí ještě známější než její knihy. Měla vztah s Alfredem de Mussetem, F. Listzem, a především pak s F. Chopinem se kterým se rozešla až roku 1849 krátce před jeho smrtí. Známým se stal i její poměr s herečkou Marií Dorvalovou.
Zajímavé take je že kouřila dýmky, což žádná jiná tehdejší žena v té době nedělala a bylo to velmi netypické a zvláštní.
Dále napsala několik divadelních her, zajímavostí je, že napsala i několik studií o osobnostech české historie z období husitství jako například Jana Huse nebo Jana Žižku a spoustu dalších známých lidí. Toto období českých dějin nechápe jako náboženský střet, ale jako střet sociální, což je pojetí, které odpovídá představám utopického socialismu. Napsala také několik politických a literárně kritických, nepříliš úspěšných knih. Mimo tato díla se zachovala i její korespondence .

Hodnocení: (hodnotilo 8 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info