Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vendula Svobodová

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Vendula Svobodová
 
Osobnost: Vendula Svobodová
Datum vložení: 15.4.2010
Referát vložil: Beta

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Povolání: Herečka
Věk: 38
Datum narození: 18. 02. 1972
Místo narození: Praha, Československo
Znamení: Vodnář
Vendula Svobodová se narodila v roce 1972. V té době bylo jejímu budoucímu manželovi již 34 let. Ale nepředbíhejme. Vendula Svobodová by neměla být brána pouze jako manželka tragicky zemřelého skladatele Karla Svobody. Je to především silná, inteligentní žena, která toho mnoho v životě dokázala a která se právem může pyšnit několika tituly Žena roku.

Po studiu na gymnáziu se Vendula Svobodová hlásila na právnickou fakultu, což se jí nepodařilo. V roce, kdy čekala na další přijímací zkoušky nejprve pracovala v reklamní agentuře a potom v právě založené Straně podnikatelů. Zde byla Vendula Svobodová tiskovou mluvčí a také se právě zde seznámila s Karlem Svobodou, svým budoucím manželem. Karel Svoboda byl až do své smrti v lednu 2007 snad nejznámějším českým skladatelem populární hudby a Vendula Svobodová se jeho druhou manželkou stala v roce 1995. Jak sama říká, v době kdy se s Karlem seznámila byla ještě mladou dívkou a až vztahem s Karlem Svobou se z ní stala cílevědomá žena.

Po roce od svatby se Vendule Svobodové narodila dcera Klára a manželé byli velmi šťastni. Klárka však do dvou let onemocněla zákeřnou leukémií, které bohužel ve svých čtyřech letech podlehla. Tato tragická událost znamenala v živoře Venduly Svobodové mnoho. Nemoc milované dcerky byla impulsem pro založení nyní nejznámější nadace v České republice- Kapka naděje, která pomáhá dětem právě s touto nemocí. Vendula věnovala nadaci velmi mnoho energie a její zásluhou mají české nemocnice některé ze špičkových lékařských přístrojů či dalších zařízení.

Organizační talent prokázala Vendula Svobodová např. když zorganizovala pro svého manžela v roce 2003 oslavu jeho pětašedesátých narozenin ve vyprodané pražské Lucerně.

Po smrti dcera Kláry prošlo manželství Venduly Svobodové několika krizemi a nedařilo se jí znovu otěhotnět, i když po dítěti velmi toužila. V roce 2004 otěhotněla a zdálo se, že se vše v rodině Svobodových v dobré obrátilo. Dovolenou v roce 2004 trávila těhotná Vendula Svobodová se svým manželem na Maledivách, kde bohužel zažili katastrofickou vlnu tsunami. Oba však přežili ve zdraví a v květnu 2005 se Vendule Svobodové narodil zdravý syn Jakub.

Rodinné štěstí Svobodových bohužel trvalo pouze do ledna 2007, kdy Karel Svoboda spáchal sebevraždu na zahradě jejich vily v Jevanech. Po smrti manžela je Vendula Svobodová částým terčem bulvárních pomluv a statečně s nimi bojuje.

Vendula Svobodová se snaží dále žít pro svého syna Jakuba a usilovně pracuje pro svou nadaci.Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info