Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Jerome Klapka Jerome

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Jerome Klapka Jerome
 
Osobnost: Jerome Klapka
Datum vložení: 15.4.2010

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jerome Klapka Jerome

Narodil se 2.května 1859 ve Walsall Staffordshire a zemřel 14.července roku 1927.Byl to anglický spisovatel a redaktor.

Rodina a mládí-Narodil se jako čtvrté dítě rodiny laického kazatele Jerome Clap Jeromovi a matce Marguerite Jeromové.Své prostřední jméno dostal na počest rodinného přítele a madˇarského generála Györgya Klapky.Jerome neměl nelehké dětství,jak sám píše ve svém životopisu Můj život a doba.Vyrůstal v chudých poměrech.Měl sestru Paulinu a Bladinu a staršího bratra který v 15 letech umírá.Když bylo Jeromovi 15 let otec mu umírá.Místo školy si musel vydělávat na živobytí.Uchytil se jako dělník pak procoval jako učitel,balič papíru a ochotnický herec v kočovné herecké společnosti.Po třech letech jako herec začíná psát eseje a krátké humoristické příběhy bez velkého úspěchu.Jeho prvním větším dílem byla kniha Na jevišti a bez angažmá.

Rodina-21 června roku 1888 si bere Henriettu Stanleyovou.Do manželství si přivedla malou dcerku Elsii,jenž v roce 1921 umírá.Svatební cesta byla jeden z podkladů Třem mužům.

Díla-Tři muži ve člunu(o psu ani nemluvě) 1889 dílo díky němuž se proslavil
Jalové myšlenky lenivého člověka 1886
Čeho byl svědkem Henry 1901 soubor povídek
Tři muži na toulkách 1900 pokračování slavného díla Tři muži ve člunu
Malvína z Bretaně 1916
Ke konci svého života napsal Můj život moje doba 1926 - životopisnáHodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info